Dobry ozon nie śmierdzi

Pojawiają się często opinie, że ozonowanie jest świetne i wszyscy są zadowoleni, ale zapach w czasie takich procedur i zapach pozostający po ozonowaniu są bardzo nieprzyjemne. Jest to ważna i do tego bardzo ciekawa kwestia, ponieważ uwidacznia ona niedoskonałości technologii „bazarowej”, czyli tanich urządzeń do produkowania ozonu oraz profesjonalnych urządzeń z najniższej półki, które są solidne, ale ze względu na oszczędności poczyniono pewne kompromisy.

Co tak przyjemnie pachnie?
Mówi się, że zapach po burzy to jest właśnie ozon. I tak, i nie, ponieważ faktycznie zapach występuje razem z ozonem i jest bezpośrednio z nim związany, ale pachnie nam nie sam ozon, ale ujemnie naładowane jony, które razem z ozonem występują w przyrodzie, ponieważ proces tworzenia ozonu przez łuk elektryczny generuje także sam ozon. W przypadku urządzeń domowych lub trochę bardziej profesjonalnych na przyjemny zapach raczej nie ma co liczyć, ponieważ konstrukcja takich urządzeń jest możliwie efektywna, co oznacza koncentrowanie się na produkcji samego ozonu, a nie na jonizowaniu powietrza w pomieszczeniu, co oczywiście też występuje, ale najczęściej tylko w niewielkim stopniu.

Co tak nieprzyjemnie pachnie?
Osoby twierdzące, że ozon pachnie nieprzyjemnie, mają swoje racje. One też jednak się mylą, ponieważ nieprzyjemne zapachy spowodowane są tym samym zjawiskiem, co zapachy przyjemne, czyli działaniem ubocznym ozonatora. Jeśli urządzenie pracuje z czystym tlenem, tak jak urządzenia profesjonalne do jonizacji wody, to żadnych zapachów nie będzie. Jeśli jednak urządzenie pracuje z powietrzem atmosferycznym, prąd elektryczny będzie oddziaływał na tlen w 21%, a 79% oddziaływania będzie miało miejsce z innymi atomami, głównie z azotem, który normalnie nie reaguje w powietrzu z innymi gazami, ale w odpowiednich warunkach zaczyna tworzyć tlenki. Odpowiednie warunki są właśnie w ozonatorze, a zapach tlenków azotu jest jednym z najmniej przyjemnych dla nas, ponieważ kojarzy nam się z mocznikiem oraz kilkoma innymi substancjami, których ewolucja nauczyła nas unikać szerokim łukiem. Korzystanie z powietrza atmosferycznego powoduje powstanie brzydkich zapachów, nie sam ozon.

Więcej o ubocznych efektach stosowania ozonu na stronie http://www.koronaozon.pl/Lampy owadobójcze do stajni
Owady, muchy i insekty są zmorą każdego właściciela stajni. Jak im zaradzić? Jak chronić przed nimi konie, krowy i inne zwierzęta gospodarskie?

Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli skutecznie wyeliminować nieproszonych gości będzie dobrej jakości,...

Parki dzikich zwierząt
Parki dzikich zwierząt są dobrym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi, jednak wizyta w takim miejscu sprawia wiele przyjemności nie tylko maluchom. Wizyta w takim miejscu jest nie tylko dobrą rozrywką, ale i fascynującą lekcją przyrody dla każdego. Moda na hodowanie zwierząt dla...
Filtry akwariowe, które spełnią wymagania
Zadaniem filtra akwariowego jest usuwanie ze zbiornika wszystkich niepotrzebnych substancji w celu poprawienia jakości życia organizmów je zamieszkujących jednocześnie zwiększając przejrzystość wody - http://aquawave.pl/31-filtry-akwariowe. Każdy ekosystem wewnątrz akwarium wytwarza...