Ważne pytania do ginekologa: dlaczego bolą mnie piersi?


Ból piersi może zdarzyć się każdej z nas. Nie zawsze świadczy on o poważnym schorzeniu. Zawsze jednak powinnyśmy umówić się na wizytę u swojego ginekologa i w czasie rozmowy poruszyć ten problem. Powodów bólu piersi może być bowiem kilka. Oto najczęstsze z nich.

Ból powoduje łagodna torbiel

Podczas samobadania piersi w okolicach brodawki możemy wyczuć niewielki guzek, który może się powiększać. Najczęściej tego typu zmianę wyczuwają w swoich piersiach kobiety, które zbliżają się lub przekroczyły czterdziestkę. Pod palcami guzek przesuwa się, łatwo wyczujemy, że jest on miękki i sprężysty. W jednej piersi możemy wyczuć nawet kilka takich guzków. Zazwyczaj zmiany te są łagodne. Zawsze jednak powinnyśmy o nich powiedzieć swojemu ginekologowi. Trzeba bowiem sprawdzić, jaki jest charakter tych zmian. Podstawowym badaniem będzie USG piersi. 

Ból piersi to objaw zespołu napięcia przedmiesiączkowego

W przypadku PMS piersi nie tylko powiększają się, ale także bolą. Bolesność piersi może pojawić się w tym przypadku nawet na kilka dni przed miesiączką. Nie powinnyśmy wstydzić się powiedzieć o tych problemach swojemu lekarzowi. Piersi nie muszą nas bowiem boleć. Ale, aby problem zniknął koniecznie trzeba zbadać poziom prolaktyny, progesteronu i estradiolu. W przypadku niskiego poziomu lekarz może Ci przepisać tabletki z progesteronem. Będziesz je przyjmować na dziesięć dni przed okresem. 

Zbliżająca się menopauza a ból piersi

Większość kobiet w okres klimakterium wchodzi pomiędzy czterdziestym piątym a pięćdziesiątym piątym rokiem życia. Kobiety w tym wieku bardzo często uskarżają się na tkliwość piersi. Jeżeli bóle piersi są bardzo silne – koniecznie umów się na wizytę u ginekologa. Ryzyko rozwoju nowotworów piersi u kobiet w tym wiej znacznie wzrasta, trzeba więc koniecznie wykonać szereg badań. 
Ból piersi, którego powodem są zmiany hormonalne wywołane zbliżającą się menopauzą można złagodzić. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, jeżeli Ty tego chcesz – ból piersi złagodzi hormonalna terapia zastępcza. Jeżeli z przyczyn medycznych lub innych hormonalna terapia zastępcza nie jest dla Ciebie – możesz skorzystać z preparatów roślinnych, które zawierają substancje zbliżone do żeńskich hormonów.
Badania w prywatnym gabinecie kardiologicznym
Przykre objawy powiązane z pracą mięśnia sercowego są przez wiele osób po prostu bagatelizowane. Rzadko jest tak, że po ich zauważeniu zapisujemy się po specjalistyczną pomoc. Robimy to tylko wtedy, jeżeli te dolegliwości są tak dotkliwe, iż uniemożliwiają prowadzenie normalnego...
Dobry ozon nie śmierdzi
Pojawiają się często opinie, że ozonowanie jest świetne i wszyscy są zadowoleni, ale zapach w czasie takich procedur i zapach pozostający po ozonowaniu są bardzo nieprzyjemne. Jest to ważna i do tego bardzo ciekawa kwestia, ponieważ uwidacznia ona niedoskonałości technologii...
Filtry akwariowe, które spełnią wymagania
Zadaniem filtra akwariowego jest usuwanie ze zbiornika wszystkich niepotrzebnych substancji w celu poprawienia jakości życia organizmów je zamieszkujących jednocześnie zwiększając przejrzystość wody - http://aquawave.pl/31-filtry-akwariowe. Każdy ekosystem wewnątrz akwarium wytwarza...